تبلیغات
انجمن روبوصنعت - كره جنوبی از بهار آینده ربات زندانبان در زندانها به كار می گیرد
انجمن روبوصنعت
وابسته به موسسه آموزشی و پژوهشی ارتباط نانوصنعت
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


www.nanosanat.org

مدیر وبلاگ : برنامه نویس ایرانی
نظرسنجی
نظرتان درباره کل وبلاگ چیست؟Robotic Guards Will Soon Patrol South Korean Prison

پژوهشگران كره جنوبی پنجشنبه اعلام كردند بزودی در زندانهای این كشور از ربات های مجهز به سنسوری استفاده خواهد شد كه رفتارهای ناهنجار در بین زندانیان را ردیابی كرده و داده ها را به مسئولان زندان منتقل خواهد كرد.


Robotic Guards Will Soon Patrol South Korean Prison

پژوهشگران كره جنوبی پنجشنبه اعلام كردند بزودی در زندانهای این كشور از ربات های مجهز به سنسوری استفاده خواهد شد كه رفتارهای ناهنجار در بین زندانیان را ردیابی كرده و داده ها را به مسئولان زندان منتقل خواهد كرد.

ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه از سئول گزارش داد كه گروهی از دانشمندان 'وزارت دانش اقتصاد' ربات های نگهبانی را با بودجه 850 هزار دلار راه اندازی كرده اند یك متر و نیم قد آنهاست و با چهار چرخ كار می كنند.

گروه آسیایی 'تصحیح رفتار' كه در امور كیفری و خط مشی های زندان تخصص دارد، اعلام كرد كه این ربات ها كه شب ها به كار گرفته خواهند شد،

می توانند از طریق دستگاهی كه از راه دور كنترل می شود بین زندانیان و مسئولان زندان ارتباط برقرار كنند.

این طرح با همكاری وزارت دادگستری كره جنوبی انجام می گیرد.

در بیانیه این گروه آمده است كه سنسورهای این ربات ها به آنها اجازه می دهد تا رفتارهای غیرعادی مثل خشونت و تصمیم به خودكشی را در بین زندانیان تشخیص داده و آن را به مسولان وقت بندهای زندان گزارش كنند.

'پروفسور لی بایك چول ' از دانشگاه كیونگی كه ریاست طراحی این ربات ها و گروه تصحیح رفتار را عهده دار است گفت كه این ابزار به این منظور به كارگرفته می شوند تا زندانبان ها بتوانند تلاش بیشتری برای تصحیح رفتار زندانیان و بازآموزی آنها بر عهده گیرند.

قرار است این ربات ها از بهار آینده در یك ندامتگاه در 'فوآنگ' در جنوب شرق كره جنوبی به كار گرفته شوند.

كره جنوبی در نظر دارد پیشتاز صنعت ربات سازی در جهان باشد زیرا تاكنون الگوهایی مثل ربات های آموزگار زبان، مرزبان در مرزهای كره شمالی، تكواندو كار، بازیگر صحنه و نظافتچی خانه را عرضه كرده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :