تبلیغات
انجمن روبوصنعت - ساخت روبات همیار سالمندان با همکاری یک محقق ایرانی
انجمن روبوصنعت
وابسته به موسسه آموزشی و پژوهشی ارتباط نانوصنعت
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


www.nanosanat.org

مدیر وبلاگ : برنامه نویس ایرانی
نظرسنجی
نظرتان درباره کل وبلاگ چیست؟


دانشمندان یک پروژه اروپایی که یک محقق ایرانی نیز سرپرستهای یکی از تیمهای شرکت کننده در آن است، روباتی را توسعه داده اند که قادر است در انجام فعالیتهای روزانه به سالمندان کمک کند.
دانشمندان یک پروژه اروپایی که یک محقق ایرانی نیز سرپرستهای یکی از تیمهای شرکت کننده در آن است، روباتی را توسعه داده اند که قادر است در انجام فعالیتهای روزانه به سالمندان کمک کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سالمندانی که به تنهایی زندگی می کنند، به زودی می توانند از روباتی استفاده کنند که به آنها در انجام فعالیتهای روزانه کمک خواهد کرد و قادر خواهد بود به روشی طبیعی با آنها ارتباط برقرار کند.

این روبات با عنوان Care-O-bot 3 که درحال حاضر در فاز آزمایش قرار دارد، ثمره یک پروژه اروپایی به نام " Accompany" (همراهان روباتیک قابل قبول برای سالهای پیری) است که با بودجه کمیسیون اروپا و همکاری موسسات تحقیقاتی و دانشگاهی کشورهای مختلف اروپا است.

این روبات به زودی با گروهی از سالمندان در سه کشور فرانسه، انگلیس و هلند آزمایش خواهد شد. نتایج این آزمایش احتیاجات سالمندان، وظایفی که روبات باید انجام دهد و همچنین پذیرفته شدن آن در محیط خانگی را مشخص خواهد کرد.

آزمایش Care-O-bot 3 در سه کشور مختلف، حدود استفاده از آن را در فرهنگها و موقعیتهای متفاوت نشان خواهد داد.

یکی از تیمهایی که در این پروژه اروپایی شرکت کرده اند محققان دانشگاه هرتفوردشایر انگلیس هستند که سرپرستی تیم آنها را "فرشید امیرعبدالهیان"، دانشمند ایرانی، مدرس ارشد سیستمهای سازگار و متخصص توانبخشی روباتیک این دانشگاه به عهده دارد.

در طول سه سال فعالیت این پروژه، محققان تیم امیرعبدالهیان تحقیقاتی را بر روی Care-O-bot 3 در خانه روبات دانشگاه هرتفوردشایر انجام خواهند داد.

این محقق ایرانی در این خصوص توضیح داد: "در این آزمایش از ارتباط میان کاربر و روبات انتظار داریم که روبات و کاربر به یکدیگر یک کمک متقابل ارائه کنند و کاربر تحت سلطه فناوری قرار نگیرد. هدف ما ترویج استفاده از روبات برای افزایش استقلال و کیفیت زندگی سالمندان است."

در حقیقت، نقش تیمهای تحقیقاتی این پروژه که از مهندسان، طراحان و مختصصان تعاملات انسان- روبات تشکیل شده است طراحی مکانیزمهای تعامل میان سالمند و روبات و مطالعه بر روی راه حلهای موثر برای ایجاد روش تعامل طبیعی همراه با همدلی میان سالمندان و ماشین است و به گفته امیرعبدالهیان، هدف نهایی این تحقیقات، افزایش خود اتکایی سالمندان به منظور بهبود کیفیت زندگی آنها است.

پروژه ACCOMPANY از ماه قبل با بودجه 4 میلیون و 825 هزار و 492 یورویی کمیسیون اروپا آغاز شده است و تا 30 سپتامبر 2014 به کار خود ادامه خواهد داد.


نوع مطلب :
برچسب ها :
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :